Galeria zdjęć

Nowa galeria

  

 

Koncert charytatywny Kapele Serc! Jak co roku, Dąbrowiacy po raz kolejny wzięli udział w koncercie charytatywnym Kapele Serc, którego dochód tym razem przeznaczony został na rzecz Stowarzyszenia Chorych na Stwardnienie Rozsiane Ich Opiekunów i Przyjaciół w Siemianowicach Śląskich. Koncert odbył się 25 października 2016 na deskach sceny teatralnej katowickiego Pałacu Młodzieży, a wśród artystów znalazły się zespoły (wg. kolejności występowania):  

• SZPiT "Katowice" Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

  (Krosno oraz Opole),

• ZF "Ślązaczek" Pałacu Młodzieży w Katowicach

  (Śląsk/Lasowiaczek oraz Koziery),

• ZPiT "Rudzianie"

  (Krakowiak),

• ZPiT "Chorzów"

  (Beskid),

• ZPiT "Silesianie" Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach

  (kompozycja taneczna "Oberek/Kujawiak" oraz Cieszyn),

• ZPiT "Tysiąclatki"

  (Łowicz oraz Rzeszów),

• AZT "Dąbrowiacy" Politechniki Śląskiej w Katowicach

  (Nowy Sącz oraz Opoczno),

• ZPiT "Siemianowice"

  (Krakowiak),

• ZPiT "Mały Śląsk"

  (Żywiec).

 

Zdjęcia z koncertu otrzymano dzięki uprzejmości Wuka photography, serdecznie zapraszamy do odwiedzenia fanpage na facebooku fb.comwukaphoto.

 

Kapela Serc 25.10.2016

 

 

Sesja na wesoło! Skoro wszyscy się ładnie ubrali, a dziewczyny umalowały nic nie stoi na przeszkodzie żeby "pstryknąć" te 2-3 zdjęcia więcej... no dobrze, może było ich troszkę więcej :D Efekt był na tyle ciekawy, że postanowiliśmy się z wami podzielić kadrami z "Sesji na wesoło", czyli nie do końca planowanymi ujęciami. Oceńcie sami jak nam to wyszło. Zdjęcia zrobili i obrobili - Daria Kroczek oraz Michał Olczyk. Plan sesji - oczywiście u nas w siedzibie!

 

Sesja na wesoło 02.02.2016

 

 

Zobacz jak jest u nas fajnie na zajęciach, przyjdź i przekonaj się na własnej skórze !!! Zdjęcia zostały zrobione na jednej z wielu naszych prób, które odbywają się w każdy w wtorek i czwartek. Rozpoczynają się od godzinnego rozśpiewania pod czujnym okiem naszej wspaniałej chórmistrzyni - Agnieszki Szromek, oraz Magdy Szuścik. Podczas zajęć tanecznych siódme poty wyciskają z nas Pani Barbara Stelmach przy pomocy świeżej krwi Igi Fedak, której nie umknie nawet źle ułożona dłoń. Na wszystkich próbach tańczymy do muzyki "na żywo", a akompaniuje nam nie kto inny jak Andrzej Zaczkowski (kierownik kapeli), który związał się z losem Zespołu już ponad 35 lat temu i jest z nami do dziś - za co mu dziękujemy :P Raz w miesiącu odbywają się też próby z całym składem kapeli - jest to wspaniała okazja, aby usłyszeć nasze utwory w pełnej krasie. Zdjęcia wykonał członek zespołu Michał Olczyk.

 

Próba AZT Dąbrowiacy 02.02.2016

  

  

Jesteś ciekawy jakie stroje możesz zobaczyć w naszym Zespole? Akademicki Zespół Tańca "Dąbrowiacy" nie ogranicza się do tańców tylko jednego regionu. W naszej ofercie znajdują się stroje polskich tańców narodowych oraz regionów takich jak (w kolejności):

Księstwo Warszawskie, Nowy Sącz, Kraków, Kujawy, Śląsk (Pszczyna), Rzeszów, Łowicz, Beskid śląski, Lublin, Opoczno, Stroje górnicze, Stroje szlacheckie. 

 

Nasze Stroje

  

  

Nasz zespół istnieje już ponad 40 lat! Przez te wszystkie lata Dąbrowiacy odwiedzili masę krajów i brali czynny udział w licznych festiwalach folklorystycznych. Ale czy Zespół to tylko i wyłącznie grupa taneczna...? Z pewnością NIE, członkowie Dąbrowiaków to przede wszystkim wielopokoleniowa rodzina - jeździmy razem na wyjazdy zagraniczne, ale również spędzamy wspólnie wolne chwile podczas majówek, urodzin, Andrzejek oraz ślubów. Każdy Dąbrowiak może liczyć na swoją rodzinę w najważniejszych chwilach w życiu. Podczas Koncertu Jubileuszowego 40-lecia istnienia Dąbrowiaków prezentowana była wystawa przygotowana przez jednego z tancerzy - Marka Sasa, którego baczne oko oraz wielki obiektyw towarzyszyły nam podczas naszych wypraw i spotkań integracyjnych. 

 

Sceny z życia Dąbrowiaków

  

  

Dąbrowiacy podczas obchodów 30-lecia istnienia...? Ale jak to, przecież nasz Zespół liczy już ponad 40 wiosen? Owszem, w tym roku zostaliśmy jednak poproszeni o uświetnienie okrągłej rocznicy istnienia Szkoły Podstawowej nr 27 im. Władysława Szafera w Katowicach. Szkoła ta (w ślad za patronem) poprzez różne akcje promuje wśród społeczności katowickiej ekologiczny styl życia, dodatkowo organizowane są liczne rajdy górskie oraz wycieczki rowerowe na łono natury w pobliskim ochojeckim rezerwacie. AZT Dąbrowiacy z wielką chęcią wystąpili podczas tego wielkiego dnia dla uczniów oraz nauczycieli SP 27. Dąbrowiacy zaprezentowali się pokazując tańce opoczyńskie, kujawskie, łowickie oraz kujawiaka z oberkiem. Nie zabrakło również licznych przyśpiewek, podczas których niektórzy z widzów wtórowali śpiewem naszym solistom. Wraz z Zespołem swój repertuar zaprezentowała zaprzyjaźniona Grupa Wokalna Zora. Zdjęcia wykonał i pozwolił udostępnić Michał Raimann.

 

Koncert Szkoła Podstawowa nr 27
im. Władysława Szafera w Katowicach

 

 

Chcesz być na bieżąco? Odwiedź fanpage na facebooku,

to codzienna dawka naszych poczynań i zdjęć!

facebook

 

 

 

Jeśli natomiast uwielbiasz oglądać nas na scenie,

a nie miałeś okazji być na koncercie,

odwiedź nasz kanał na YouTube.

youtube

 

 

 

Stara galeria 

 

Bytom 2008

 

Grecja 2007

 

Chiny 2006

 

 

Jakub Chołuj (moderator)